laupäev, 15. november 2014

Lelumuuseum WeeGees

 Me oleme ikka nüüd hiljem ka nädalavahetuseti uut maad avastamas käinud - eelmisel nädalavahetusel loomaaias ja täna vedasin lapsed WeeGee näitustekeskusesse. Kuna U on Eestis, siis oli siht võimalikult lastepärane ehk Lelumuuseum. WeeGee keskuses on tegelikult 5 erinevat muuseumi ja kuna Lelumuuseumi koduleht oli üsna suurejooneline, siis plaanisime esialgu selle ühega piirduda. Paraku oli see muuseum mu ettekujutuses vähemalt 5 korda suurem tegelikust ja ühtlasi vist kogu näitustekompleksi kõige pisem muuseum üldse. Samas need atraktsioonid ja ekspositsioon, mis seal olid, olid laste jaoks põnevad. Ruumi keskel laiuva jämeda puu otsa oli ehitatud onn, kuhu viis puittrepp ja alla tõi liurada.
Tehnikahuvilistele poistele pakkus huvi mänguraudtee, mis ise küll oli klaasi taga, aga huvitavaks tegi selle muuhulgas asjaolu, et ronge sai ise nupukestest vajutades teele saata. 

Mängu hobusetall koos villasokkidest meisterdatud hobustega.
Meie poistel mahti istuda ei olnud, aga pisikesed erksavärvilised kärbseseenetaburetid kulusid ära torniehitusmaterjalina.

Varjuteatrit etendada tundus hiiglama põnev.

Kuna pisike Lelumuuseum planeeritud paari tundi sisustada ei suutnud, siis käisime ikka teisi muuseume ka vaatamas, omajagu põnevust pakkusid needki, sest päris palju oli suuri ekraane filmilõikudega ja heli või liikuvate osadega eksponaate. Lasterikastele peredele on WeeGee keskus kaunis soodne ajaveetmiskoht, sest kõigile alla 18 aastastele on sissepääs kogu keskuses prii.

Kommentaare ei ole: